Jubileuszowa konferencja Stowarzyszenia Kobiet Lasu pn. "Dekada zmian"

Dekada to okazja do podsumowań
i przemyśleń a także spojrzenia
w przyszłość. Co zrobiliśmy, a co jeszcze przed nami. Oraz wspólnego świętowania naszego jubileuszu.

Zapraszamy!

ZARZĄD+

Komunikat ze spotkania
Spora część z Was już to pewnie zauważyła, że w sobotę 20 lipca  trwały intensywne prace zarządu SKL w nowym składzie wzmocnione jeszcze obecnością znacznej części komisji rewizyjnej.
Oto co ustaliłyśmy

PLAN DZIAŁAŃ NA NAJBLIŻSZY ROK:

  1. Organizacja konferencji pod hasłem DEKADA ZMIAN. Skąd tytuł – otóż w tym roku, i właśnie w październiku mija 10 lat od momentu naszego oficjalnego początku. Czyli świętujemy pierwszy jubileusz i chcemy go poświęcić na dyskusję, czy te lata przyniosły jakąś zmianę w postrzeganiu i sytuacji kobiet w leśnictwie. Zachęcamy Was d włączenia się w proces planowania i organizowania konferencji – jeżeli macie pomysły na prelegentów, tematy lub same macie ochotę wystąpić – zapraszamy!  Termin: 17/18 październik, miejsce pozostaje do ustalenia – tu też możecie się wypowiedzieć. Będą warsztaty – w tym roku typujemy samoobronę, asertywność oraz wystąpienia publiczne dla zaawansowanych
  2. Spotkanie z Dyrektorem Generalnym – jako próba stworzenia platformy dyskusyjnej na interesujące nas tematy i jednocześnie realizacja ustaleń ze spotkania, które miało miejsce w poprzednim roku. Chcemy także aby w Warszawie pojawiła się większa liczba członkiń – nie tylko zarząd. Zatem chętne prosimy o zgłaszanie się do nas. Z pewnością poruszymy kwestie
  3. Walne Zebranie 2020 – wracamy do terminu marcowego, tak jak było to w początkach naszej działalności
  4. Jeżeli znajdą się chętne – organizujemy w sierpniu, ewentualnie początkiem września spotkanie nieformalne „Kobiety lasu wakacyjnie”
  5. Uczestniczymy w pracach międzynarodowych grup zajmujących się tematem kobiet w leśnictwie:
  6.  

PLAN PROMOCJI

  1. Intensyfikujemy naszą stronę fb –zaglądajcie i lajkujcie!
  2. Trwają prace nad nowa stroną internetową
  3. Nawiązałyśmy współpracę z Lasem Polskim, który będzie publikował nasze artykuły – prawdopodobnie już w sierpniowym numerze przeczytacie o nas. Poszukujemy chętnych autorek!!
  4. Powstaje BANK DANYCH O KOBIETACH W LEŚNICTWIE: na naszej stronie będzie można znaleźć dane o zatrudnieniu kobiet w Lasach Państwowych, Parkach Narodowych, na uczelniach leśnych a także materiały z naszych dotychczasowych konferencji.

AKTYWIZACJA CZŁONKIŃ
Dziewczyny! Jest nas ponad 400 – to blisko 10% wszystkich kobiet w LP!!! Jednak ciągle mało nas widać. Dlatego prosimy Was o aktywniejsze włączanie się w naszą działalność:
Polecajcie i lajkujcie naszą stronę fb
Wszelkie propozycje działań, spotkań, tematów, potrzeby i problemy możecie zgłaszać na naszego maila kobietylasu@gmail.com albo na zamkniętą grupę KobietyLasu na fb

WALNE ZEBRANIE STOWARZYSZENIA KOBIET LASU

 Jak było w planach tak się stało, Walne Zebranie się odbyło 16 maja 2019 w Nagórzycach. Jest to inauguracja naszego pierwszego jubileuszu – w październiku mija 10 lat od momentu rejestracji Stowarzyszenia, toteż hasłem roku będzie „Od 100 lat niepodległe, od 10 lat stowarzyszone. Koniec dekady to także czas na podsumowania i zmiany. Po raz pierwszy zmienia się w SKL skład zarządu – w miejsce ustępujących Lili Armatys, Basi Niebrzydowskiej i Wioli Koper-Staszowskiej do zarządu dołączą Dorota Bogdańska i Kasia Kuruc. Bardzo dziękujemy Lili, Wioli i Basi za 10 lat wspólnej pracy i mamy nadzieję, że nas nie opuszczą, dołączając do Rady SKL.  Również po raz pierwszy Stowarzyszenie postanowiło uhonorować ważną dla naszego rozwoju osobę – godność honorowej członkini postanowiłyśmy przyznać dr hab. Wiesławie Ł. Nowackiej, co zostało przyjęte przez skład Walnego Zebrania jednogłośnie i z aplauzem. Sylwetkę naszej pierwszej honorowej członkini przybliżymy przy w najbliższych dniach.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial